altمن حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضی‌ام.

شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اخبار > وظيفه امروز ما توليد علم است علمي كه با دين ملازم باشد


» مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در دانشگاه خلیج فارس
» وظيفه امروز ما توليد علم است علمي كه با دين ملازم باشد
» حجت الاسلام رضا خدری مدیر حوزه علمیه استان بوشهر به مناسبت میلاد با سعادت حضرت محمد(ص) در دانشگاه خلیج فارس به سخنرانی پرداخت .
{news-bpic}
datetime چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٨٩  / ١٢:٢٧ positive تعداد بازدید: 7692 مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در دانشگاه خلیج فارس پرینت مطلب

حجت الاسلام خدری در آغاز بعد از تبریک این ولادت خجسته گفت:پیامبر در زمانی متولد شد که به آن عصر، دوره جاهلیت می گفتند عصری که در آن دختران را زنده به گور می کردند و فحشا و بی بندو باری از حد گذشته بود.این مشخصه های عصری است که پیامبر باید در آن به تبلیغ دین اسلام می پرداخت .

خدری با بیان خصوصیت عصر جاهلی بیان داشت : زمانی که پیامبر مبعوث شد اولین آیه ای که بر او نازل شد این بود اقر باسم ربك الذي خلق.. در این آیه و آیات بعد تاکید بر دانایی است تاکید بر دانستن و این دانایی همان نوری است که باید با ظلمت عصر جاهلی مقابله کند.

مسئول مرکز مدیریت حوزه علمیه استان بوشهر ابراز نمود: در احادیث آمده است که قلم عالمان از خون شهدا بالاتر است چرا؟ چون که این قلم عالمان است که شهیدان را پرورش می دهد. اسلام هم از این رو به تفکر و اندیشه تاکید فراوان دارد.

این استاد حوزه در ادامه بیان نمود: ایمان بدون علم و علم بدون ایمان هردو به بی فایده هستند و امام علی(ع) علم و ایمان را ملازم هم می داند و هر یک را بدون دیگری مضر می داند.

حجت الاسلام خدری در ادامه سخنان خود اضافه کرد: به نقل از برخی احادیث پیامبر اسلام (ص)و امام علی (ع) بیان نموده اند که: دو گروه کمر مرا شکستند جاهلان عابد و عالمان بی دین که از علم استفاده ابزاری می کنند.

خدری در ادامه سخنان خود یاد آور شد: خوارج نمونه بارز جاهلان عابد هستند کسانی که چنان اهل عبادت بودند که حتی کسی فکر گمراهی آنان را نمی کرد اما همین افراد بودند که در مقابل امام علی ایستادند. و با ولی زمان خود به جنگ پرداختند. اما هنوز هم که هنوز است رگه های خوارج در دنیای جدید هم قابل مشاهد است .افرادی از این دست با ظواهر دینی اما فاقد بصیرت و اندیشه هستند.

این مدرس فلسفه ثمره علم بدون دین را دنیای غرب معرفی کرد و گفت: زمانی که فلاسفه غرب شروع به تفکر کردند هریک نظری از روی گمان خود ارائه دادند کانت چیزی گفت دکارت چیز دیگر روسو مسئله ای را مهم بیان کرد و هیوم چیز های دیگر را و این تشتت آرای متفکران غربی ثمره علم بدون دین است. علمی که در آن متفکرانش گاهاَ هیچ نزدیکی در اندیشه هایشان مشاهده نمی شود.

حجت الاسلام خدری درپایان وظیفه امروز ما را این گونه بیان داشت: وظیفه امروز ما تولید علم است علمی که با دین ملازم باشد نه متضادنه علمی که غرب به خورد ما می دهد ما باید علوم غرب را بگیریم و به آن از دریچه دین نگاه کنیم و سره را از ناسره جدا کنیم نه این که هر آنچه آنها نوشتند ما بدون تدبر تکرار نمائیم.

امتیازدهی

خروج
مديريت حوزه علميه بوشهر
Copyright © 2012 Hawzah Booshehr. All rights reserved /  support